5-etapowy plan

Mnożenie przez 3

  • 3 x 1 = 3
  • 3 x 2 = 6
  • 3 x 3 = 9
  • 3 x 4 = 12
  • 3 x 5 = 15
  • 3 x 6 = 18
  • 3 x 7 = 21
  • 3 x 8 = 24
  • 3 x 9 = 27
  • 3 x 10 = 30

Krok 1a: Przeglądaj, czytaj na głos i powtarzaj.

Krok 1. to zapoznanie się z tabliczką mnożenia. Przeglądaj ją, czytaj głośno i powtarzaj. Jeśli uważasz, że już ją pamiętasz, nadszedł czas, aby sprawdzić swoją wiedzę w kroku 1b.


Krok 1b: Po kolei

Wpisz odpowiedzi. Po podaniu wszystkich odpowiedzi, kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe! Jeśli wszystkie Twoje odpowiedzi są poprawne, to przećwicz Mnożenie przez 3 na działaniach wybranych losowo.

Reklama:

Krok 2: Przeciągnij poprawną odpowiedź do pytania.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Krok 3: Losowo

Przećwicz Mnożenie przez 3 - pytania losowe. Podaj wszystkie odpowiedzi i następnie kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.


Krok 4: Wielokrotny wybór

Spróbuj udzielić poprawnej odpowiedzi na wszystkie 15 pytań!Krok 5: Dyplom znajomości tabliczki mnożenia

Aby uzyskać dyplom, udziel poprawnej odpowiedzi na wszystkie 20 pytań!

Mnożenie przez 3

Reklama:

Gry

Te gry dają możliwość powtarzanie pytań i poprawę znajomości tabliczki mnożenia przez 3. Dobrze się baw grając w gry tabliczką mnożenia przez 3!

Naucz się tabliczki mnożenia

 

Tabliczka Mnożenie przez 3

Spróbuj jak najszybciej znaleźć odpowiedzi pasujące do pytań!


2
2 x 1
2
2 x 1
2
2 x 1
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2

Witaj na stronie mnożenia przez 3

Możesz tu przećwiczyć mnożenie przez 3. Tabliczkę mnożenia można ćwiczyć w różnych wariantach. Możesz na przykład przećwiczyć wszystkie działania z mnożenia przez 3 po kolei, a jak już to opanujesz, to przyjdzie czas na coś trudniejszego - działania wybrane losowo. Tabliczkę mnożenia możesz również poćwiczyć rozwiązując ćwiczenia na czas. Jeśli chcesz poćwiczyć tabliczkę mnożenia na spokojnie, to polecamy wydrukowanie i zrobienie arkusza dla mnożenia przez 3.

Mnożenie przez 3

Wydrukuj arkusz dla Mnożenie przez 3

Kliknij na arkusz, żeby obejrzeć go w większym formacie. Dla arkusza dla Mnożenie przez 3 przygotowaliśmy trzy różne rodzaje ćwiczeń. W pierwszym ćwiczeniu chodzi o narysowanie linii od działania do poprawnej odpowiedzi. W drugim ćwiczeniu masz wpisać odpowiednią liczbę, żeby działanie było prawidłowe. W trzecim ćwiczeniu znajdziesz listę różnych działań i musisz wpisać ich wyniki.

Naucz się również tabliczki mnożenia w innych zakresach:

Opis Mnożenie przez 3

Tutaj możesz przećwiczyć Mnożenie przez 3 podając wszystkie odpowiedzi, a następnie sprawdzając, ile prawidłowych odpowiedzi uzyskałeś. Tabliczkę mnożenia można ćwiczyć w różnych wariantach. Teraz jesteś na stronie Mnożenie przez 3, gdzie możesz po kolei przećwiczyć rachunki. Kiedy opanujesz już mnożenie po kolei, możesz wybrać mnożenie z losowymi działaniami. Tabliczkę mnożenia możesz ćwiczyć na komputerze, tablecie, iPadzie i komórce. Takiego mnożenia uczą się dzieci na początku szkoły podstawowej.

pin it