Arkusze z tabliczką mnożenia przez 3


Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 3

Ta strona zawiera szereg przydatnych, darmowych arkuszy z tabliczką mnożenia przez 3 do wydruku lub pobrania. Te arkusze zostały utworzone przez nauczycieli i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Arkusze matematyczne do wydruku w PDF są szczególnie odpowiednie dla uczniów klas 2 i 3. Zawierają one trzy różne ćwiczenia lub 60 pytań mieszanych, co pozwala na szybkie i regularne powtarzanie pytań.

Uczniowie będą często ćwiczyć tabliczkę mnożenia przez 3 po tabliczce mnożenia przez 1, 2, 5 i 10. Oznacza to, że prawdopodobnie już będziesz znać niektóre wyniki z tabliczki mnożenia przez 3. Na przykład 1 x 3 = 3, 2 x 3 = 6, 5 x 3 = 15 i 10 x 3 = 30. Innymi słowy, jesteś już w połowie nauki tabliczki mnożenia przez 3. Jeśli uczysz się tej tabliczki przy użyciu osi liczbowej, stopniowo przejdziesz do 3:3, 6, 9, 12, 15, 18, 21 itd.

Tabliczka mnożenia jest podstawą bardziej skomplikowanych obliczeń i ogólnego rozumienia matematyki przez daną osobę. Dostępne tutaj ćwiczenia są odpowiednie do programu nauki matematyki w szkole podstawowej. Te darmowe arkusze tabliczki mnożenia do wydruku lub pobrania (w formacie PDF) są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Można również samemu utworzyć arkusz tabliczki mnożenia przez 1 za pomocą generatora arkusza. Te arkusze matematyczne są generowane losowo i dlatego zapewniają nieograniczone ilości materiałów do ćwiczeń w domu lub w klasie.

Reklama:
pin it