pin it

Witaj na stronie mnożenia przez 5

Mnożenie przez 5 Możesz tu przećwiczyć mnożenie przez 5. Mnożenie przez 5 jest o tyle łatwe, że jeśli nie znasz odpowiedzi, to do uzyskania odpowiedzi wystarczy umiejętność mnożenia przez 10. Wystarczy, że pomnożysz przez 10 i wynik podzielisz przez 2, a otrzymasz wynik mnożenia przez 5. Możesz przećwiczyć wszystkie działania z mnożenia przez 5 po kolei, a jak już to opanujesz, to przyjdzie czas na coś trudniejszego - działania wybrane losowo. Jeśli chcesz przećwiczyć mnożenie przez 5 na czas, to jest to oczywiście możliwe w teście na czas. Jeśli chcesz poćwiczyć tabliczkę mnożenia na spokojnie, to polecamy wydrukowanie i zrobienie arkusza dla mnożenia przez 5.

1. Po kolei

Wpisz odpowiedzi. Po podaniu wszystkich odpowiedzi, kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe! Jeśli wszystkie Twoje odpowiedzi są poprawne, to przećwicz Mnożenie przez 5 na działaniach wybranych losowo.


2. Losowo

Przećwicz Mnożenie przez 5 - pytania losowe. Podaj wszystkie odpowiedzi i następnie kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.


3. Wielokrotny wybór4. Dyplom z tabliczki mnożenia

Mnożenie przez 5

Jak masz na imię?


Wydrukuj arkusz dla Mnożenie przez 5

Kliknij na arkusz, żeby obejrzeć go w większym formacie. Dla arkusza dla Mnożenie przez 5 przygotowaliśmy trzy różne rodzaje ćwiczeń. W pierwszym ćwiczeniu chodzi o narysowanie linii od działania do poprawnej odpowiedzi. W drugim ćwiczeniu masz wpisać odpowiednią liczbę, żeby działanie było prawidłowe. W trzecim ćwiczeniu znajdziesz listę różnych działań i musisz wpisać ich wyniki.

Opis Mnożenie przez 5

Tutaj możesz przećwiczyć Mnożenie przez 5 podając wszystkie odpowiedzi, a następnie sprawdzając, ile prawidłowych odpowiedzi uzyskałeś. Tabliczkę mnożenia można ćwiczyć w różnych wariantach. Teraz jesteś na stronie Mnożenie przez 5, gdzie możesz po kolei przećwiczyć rachunki. Kiedy opanujesz już mnożenie po kolei, możesz wybrać mnożenie z losowymi działaniami. Tabliczkę mnożenia możesz ćwiczyć na komputerze, tablecie, iPadzie i komórce. Takiego mnożenia uczą się dzieci na początku szkoły podstawowej.