pin it

Witaj na stronie mnożenia przez 9

Mnożenie przez 9 Możesz tu przećwiczyć mnożenie przez 9. Możesz przećwiczyć wszystkie działania z mnożenia przez 9 po kolei, a jak już to opanujesz, to przyjdzie czas na coś trudniejszego - działania wybrane losowo. Jeśli chcesz przećwiczyć mnożenie przez 9 na czas, to jest to oczywiście możliwe w teście na czas. Jeśli chcesz poćwiczyć tabliczkę mnożenia na spokojnie, to polecamy wydrukowanie i zrobienie arkusza dla mnożenia przez 9. Mnożenie przez 9 jest dość trudne. Często pomocne jest również wykorzystanie mnożenia przez liczbę, którą dziecko już zna do rozwiązania trudniejszych działań. Dobry przykładem jest działanie 6 x 9, które często sprawia uczniom sporo problemów. Jeśli najpierw pomnożysz 5 x 9 i potem dodasz 1 x 9, to całe działanie od razu robi się łatwiejsze. Czasami możesz też wykorzystać tę zasadę w drugą stronę i zastosować odejmowanie. W działaniu 4 x 9, możesz pomnożyć 5 x 9 i potem odjąć 1 x 9.

1. Po kolei

Wpisz odpowiedzi. Po podaniu wszystkich odpowiedzi, kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe! Jeśli wszystkie Twoje odpowiedzi są poprawne, to przećwicz Mnożenie przez 9 na działaniach wybranych losowo.


2. Losowo

Przećwicz Mnożenie przez 9 - pytania losowe. Podaj wszystkie odpowiedzi i następnie kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.


3. Wielokrotny wybór4. Dyplom z tabliczki mnożenia

Mnożenie przez 9

Jak masz na imię?


Wydrukuj arkusz dla Mnożenie przez 9

Kliknij na arkusz, żeby obejrzeć go w większym formacie. Dla arkusza dla Mnożenie przez 9 przygotowaliśmy trzy różne rodzaje ćwiczeń. W pierwszym ćwiczeniu chodzi o narysowanie linii od działania do poprawnej odpowiedzi. W drugim ćwiczeniu masz wpisać odpowiednią liczbę, żeby działanie było prawidłowe. W trzecim ćwiczeniu znajdziesz listę różnych działań i musisz wpisać ich wyniki.

Opis Mnożenie przez 9

Tutaj możesz przećwiczyć Mnożenie przez 9 podając wszystkie odpowiedzi, a następnie sprawdzając, ile prawidłowych odpowiedzi uzyskałeś. Tabliczkę mnożenia można ćwiczyć w różnych wariantach. Teraz jesteś na stronie Mnożenie przez 9, gdzie możesz po kolei przećwiczyć rachunki. Kiedy opanujesz już mnożenie po kolei, możesz wybrać mnożenie z losowymi działaniami. Tabliczkę mnożenia możesz ćwiczyć na komputerze, tablecie, iPadzie i komórce. Takiego mnożenia uczą się dzieci na początku szkoły podstawowej.