Arkusze z tabliczką mnożenia przez 9


Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 9

Prawdopodobnie nie przyszło by Ci do głowy, że tabliczka mnożenia przez 9 jest jedną z najłatwiejszych do zapamiętania. Ponadto korzystanie z tych arkuszy tabliczki mnożenia przez 9 jeszcze bardziej to ułatwi. Te arkusze do ćwiczenia zostały wykonane przez nauczycieli i są skierowane do uczniów szkół podstawowych, aby pomóc im w lepszym zrozumieniu matematyki.

Sztuczka z tabliczką mnożenia przez 9 polega na tym, że suma pierwszej i drugiej cyfry odpowiedzi zawsze wynosi 9. Tutaj zobacz to na własne oczy: 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 i 90. Inną zabawną techniką pomocną w zapamiętywaniu jest umieszczanie numerów jeden pod drugim. Tutaj widać, że wszystkie pozostałe numery są zawsze + 1 (0, 1, 2, 3 itd.), podczas gdy numery po prawej są -1 (9, 8, 7, 6 itd.) Wielu uczniów również oblicza mnożenie przez 9 mnożąc przez 10. Jest to dobry sposób na sprawdzenie, czy Twoje odpowiedzi są poprawne. Pamiętaj jednak, żeby się nie spieszyć. 

Tabliczka mnożenia jest podstawą bardziej skomplikowanych obliczeń i ogólnego rozumienia matematyki przez daną osobę. Dostępne tutaj ćwiczenia są odpowiednie do programu nauki matematyki w szkole podstawowej. Te darmowe arkusze tabliczki mnożenia do wydruku lub pobrania (w formacie PDF) są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Można również samemu utworzyć arkusz tabliczki mnożenia przez 1 za pomocą generatora arkusza. Te arkusze matematyczne są generowane losowo i dlatego zapewniają nieograniczone ilości materiałów do ćwiczeń w domu lub w klasie.

Reklama:
pin it