Arkusze z tabliczką mnożenia przez 8


Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 8

Chcesz ćwiczyć tabliczkę mnożenia przez 8? Ta strona zawiera różne arkusze tabliczki mnożenia przez 8, które możesz wydrukować za darmo. Kliknij na arkusze ćwiczeń, żeby je szczegółowo przejrzeć, a następnie wydrukować. Arkusze te oferują wiele różnych sposobów nauki i powtarzania tabliczki mnożenia.

Do tabliczki mnożenia przez 8 również można użyć kilku innych zakresów tabliczki mnożenia, których nauczyłeś się już wcześniej. Ta tabliczka mnożenia będzie jedną z ostatnich, której się nauczysz. Oznacza to, że jest tylko kilka iloczynów, których jeszcze nie znasz. W każdym razie jednym z najtrudniejszych iloczynów jest 8 x 7 = 56, więc spójrz szybko, żeby zdobyć przewagę już na starcie. Ucząc się tabliczki mnożenia warto zapamiętać wszystkie liczby, a nie tylko odpowiedzi. Jeśli ćwiczysz tabliczkę mnożenia na głos, zawsze mów '1 x 8 = 8, 2 x 8 = 16 itp., a nie tylko 8, 16, 24 itp. Mówienie tabliczki mnożenia na głos pomoże Ci ją zapamiętać znacznie szybciej. Pozwala to również na zamianę liczb, co z kolei pomaga zapamiętać tabliczkę mnożenia w innych zakresach. 

Tabliczka mnożenia jest podstawą bardziej skomplikowanych obliczeń i ogólnego rozumienia matematyki przez daną osobę. Dostępne tutaj ćwiczenia są odpowiednie do programu nauki matematyki w szkole podstawowej. Te darmowe arkusze tabliczki mnożenia do wydruku lub pobrania (w formacie PDF) są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Można również samemu utworzyć arkusz tabliczki mnożenia przez 1 za pomocą generatora arkusza. Te arkusze matematyczne są generowane losowo i dlatego zapewniają nieograniczone ilości materiałów do ćwiczeń w domu lub w klasie.

Reklama:
pin it