Arkusze z tabliczką mnożenia przez 12


Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 12

Mnożenie przez 12 to często ostatni zakres tabliczki mnożenia, którego uczą się uczniowie. Niektóre szkoły wymagają tylko znajomości tabliczki mnożenia do 10. Jednak ćwiczenie tabliczki mnożenia przez 11 jest również użyteczne. Szczególnie przydatna jest nauka tabliczki mnożenia przez 12, gdyż regularnie pojawia się w wielu zdaniach matematycznych, jak również w życiu codziennym. Ponadto, w tabliczce możenia powyżej 10 pojawiają się interesujące prawidłowości, które pomogą uczniom rozwiązywać bardziej złożone problemy w przyszłości. Te darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 12 są doskonałym narzędziem do ćwiczenia i zapamiętywania tabliczki mnożenia. 

Tabliczka mnożenia przez 12 to prawdopodobnie najtrudniejszy do zapamiętania zakres tabliczki mnożenia. Istnieje jednak kilka wskazówek, które pomogą Ci szybciej nauczyć się tej tabliczki. Najpierw przyjrzyjmy się niektórym iloczynom. 1 x 12 = 12, ewentualnie jest to 1 x 10 + 1 x 2 = 10 + 2 = 12. Teraz 2. 2 x 12 =..., czyli 2 x 10 + 2 x 2 = 20 + 4 = 24. Teraz przejdźmy trochę dalej i przyjrzyjmy się 9 x 12, 9 x 10 + 9 x 2 = 90 + 18 = 108. Ta metoda jest doskonałym sposobem, aby ćwiczyć mnożenie przez 12, jeśli jeszcze go nie zapamiętałeś. Ważne jest, żeby regularnie ćwiczyć i powtarzać tabliczkę mnożenia. Dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się ćwiczyć co najmniej 10 minut, a nawet 15 minut dziennie.

Tabliczka mnożenia jest podstawą bardziej skomplikowanych obliczeń i ogólnego rozumienia matematyki przez daną osobę. Dostępne tutaj ćwiczenia są odpowiednie do programu nauki matematyki w szkole podstawowej. Te darmowe arkusze tabliczki mnożenia do wydruku lub pobrania (w formacie PDF) są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Można również samemu utworzyć arkusz tabliczki mnożenia przez 1 za pomocą generatora arkusza. Te arkusze matematyczne są generowane losowo i dlatego zapewniają nieograniczone ilości materiałów do ćwiczeń w domu lub w klasie.

Reklama:
pin it