Arkusze z tabliczką mnożenia przez 11


Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 11

Kliknij na arkusze, żeby je wyświetlić i wydrukować. Darmowe arkusze z tabliczką mnożenia przez 11 oferują wiele ćwiczeń. Na przykład niektóre arkusze zawierają 3 różne ćwiczenia, obejmujące 60 mieszanych zadań. Wykonując te zadania możesz ćwiczyć i powtarzać tabliczkę mnożenia na kilka sposobów.

Arkusze te są doskonałym sposobem na ćwiczenie tabliczki mnożenia przez 11. Na szczęście wyniki mnożenia przez 11 mają wyraźną strukturę. Na przykład, umieść wszystkie wyniki jeden pod drugim i sam szybko to zauważysz. 1 x 11 = 11, 2 x 11 = 22, 3 x 11 = 33, 4 x 11 = 44. Zauważyłem coś? Jeśli suma cyfr jest 2, to odpowiedź jest 22, a więc 2 napisane dwa razy. Analogiczne, jeśli suma cyfr jest 3, to odpowiedź jest 33, czyli 3 napisane dwa razy. Jest tak ponieważ 3 x 11 można również podzielić jako 3 x 10 + 3 x 1, czyli 30 + 3 = 33. Jednakże należy zauważyć, że 10 x 11 daje inny wynik, czyli 110. Powodzenia!

Tabliczka mnożenia jest podstawą bardziej skomplikowanych obliczeń i ogólnego rozumienia matematyki przez daną osobę. Dostępne tutaj ćwiczenia są odpowiednie do programu nauki matematyki w szkole podstawowej. Te darmowe arkusze tabliczki mnożenia do wydruku lub pobrania (w formacie PDF) są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Można również samemu utworzyć arkusz tabliczki mnożenia przez 1 za pomocą generatora arkusza. Te arkusze matematyczne są generowane losowo i dlatego zapewniają nieograniczone ilości materiałów do ćwiczeń w domu lub w klasie.

Reklama:
pin it