pin it

Witaj na stronie mnożenia przez 2

Możesz tu przećwiczyć mnożenie przez 2. Już przy mnożeniu przez 2 trzeba zachować czujność. Przy mnożeniu po kolei odpowiedzi są cały czas większe o 2 od poprzedniego wyniku. Możesz przećwiczyć wszystkie działania z mnożenia przez 2 po kolei, a jak już to opanujesz, to przyjdzie czas na coś trudniejszego - działania wybrane losowo. Jeśli chcesz przećwiczyć mnożenie przez 2 na czas, to jest to oczywiście możliwe w teście na czas. Jeśli chcesz poćwiczyć tabliczkę mnożenia na spokojnie, to polecamy wydrukowanie i zrobienie arkusza dla mnożenia przez 2.


Po kolei

Wpisz odpowiedzi. Po podaniu wszystkich odpowiedzi, kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe! Jeśli wszystkie Twoje odpowiedzi są poprawne, to przećwicz mnożenie przez 2 na działaniach wybranych losowo.


Losowo

Przećwicz mnożenie przez 2 - pytania losowe. Podaj wszystkie odpowiedzi i następnie kliknij na przycisk „Sprawdź“ i dowiedz się, czy wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.


Wydrukuj arkusz dla mnożenia przez 2

Kliknij na arkusz, żeby obejrzeć go w większym formacie. Dla arkusza dla mnożenia przez 2 przygotowaliśmy trzy różne rodzaje ćwiczeń. W pierwszym ćwiczeniu chodzi o narysowanie linii od działania do poprawnej odpowiedzi. W drugim ćwiczeniu masz wpisać odpowiednią liczbę, żeby działanie było prawidłowe. W trzecim ćwiczeniu znajdziesz listę różnych działań i musisz wpisać ich wyniki.

Opis mnożenia przez 2

Tutaj możesz przećwiczyć mnożenie przez 2 podając wszystkie odpowiedzi, a następnie sprawdzając, ile prawidłowych odpowiedzi uzyskałeś. Tabliczkę mnożenia można ćwiczyć w różnych wariantach. Teraz jesteś na stronie mnożenia przez 2, gdzie możesz po kolei przećwiczyć rachunki. Kiedy opanujesz już mnożenie po kolei, możesz wybrać mnożenie z losowymi działaniami. Tabliczkę mnożenia możesz ćwiczyć na komputerze, tablecie, iPadzie i komórce. Takiego mnożenia uczą się dzieci na początku szkoły podstawowej.